Zyskaj rozgłos, znajdź swoją drogę... bądź właścicielem najlepszej firmy w sieci!

Przedstaw się!

jak mierzyć cukier?

Kajetan Jasiński 2019-06-30 0 komentarzy
jak mierzyć cukier?

Mierzenie cukru we krwi to podstawowy element dbania o zdrowie w przypadku zdiagnozowanej cukrzycy. W zależności od jej typu (typ 1 oraz 2) kontrole zaleca się wykonywać regularnie, a najlepiej zawsze o tej samej porze. Wyniki te stanowić będą bowiem bardzo wiarygodne źródło informacji na temat stanu zdrowia. Wielu diabetyków wierzy, że sam pomiar to prosta sprawa, jednak czy każdy z nich wie jak mierzyć cukier?

Podstawowe zalecenia

Pierwszą, a zarazem podstawową zasadą jest wykonywanie pomiaru regularnie. Pozwala to mieć orientacyjny pogląd na to, jak poziom cukru plasuje się na przykład na czczo lub po posiłku. Takie informacje pozwalają dopasować indywidualny model leczenia do aktualnego stanu zdrowia. Dlatego kolejnym podstawowym krokiem jest zapisywanie wyników. Podejście to pozwoli ocenić lekarzowi czy stan zdrowia poprawia się lub pogarsza. Jeśli w przeciągu ostatnich kilku tygodni widać tendencję spadkową, znaczyć to może, że stan trzustki jest lepszy. 

Kolejno należy pamiętać o odpowiednim glukometrze. Dedykowanym do regularnych pomiarów są te dostępne na stronie sklepmedyczny.com.pl. Wyroby tam oferowane umożliwiają automatyczny zapis wyników do kilkuset pozycji. Takie rozwiązanie umożliwia regularne kontrolowanie poziomu cukru bez konieczności zapisywania wyników w dzienniczku, który łatwo jest zgubić.

Podczas wykonywania pomiaru warto pamiętać, że nakłuwany palec powinien być czysty tj. umyty ciepłą wodą i mydłem. Kolejną bardzo praktyczną poradą dla osób, które dopiero co rozpoczęły kontrolę glukozy, jest to, że jeśli boją się nakłuwania palca, lepiej jest nakłuwać bok opuszka. Jest on mniej unerwiony, przez co dolegliwości bólowe są mniej dotkliwe.

Zostaw komentarz