Zyskaj rozgłos, znajdź swoją drogę... bądź właścicielem najlepszej firmy w sieci!

Przedstaw się!

Jakie są zalety e-learningu?

Dorota Urbańska 2023-08-25 0 komentarzy
Jakie są zalety e-learningu?

Niepodważalne i zdaniem wielu osób najważniejszezalety e-learningu to dostępność takiej formy uczenia się oraz często jej niska cena. Dostępność jest przy tym bezapelacyjnie najważniejsza, gdyż z takiej formy nauki mogą korzystać wszyscy, którzy mają dostęp do internetu czy też samego komputera (albo np. urządzenia mobilnego). W praktyce oznacza to, że na przykład osoba mieszkająca w małej miejscowości może wziąć udział w szkoleniu czy kursie czy nawet studiować bez konieczności dojeżdżania do miasta. Więcej nawet, możliwe są kontakty z zagranicą, przykładowo uczenie się języka obcego z lektorem, native speakerem, mieszkającym na drugim końcu świata.

Nie bez znaczenia są też możliwości, jakie e-learning daje dla biznesu. To świetny sposób na łatwe, szybkie i oszczędne szkolenie swych pracowników. Oczywiście z możliwości tej można korzystać na różne sposoby, na przykład wykupując materiały szkoleniowe i oddając je do użytku swym podwładnym czy zapisując ich na webinary. W wielu przypadkach też jednak przydatne, wygodniejsze, bardziej opłacalne czy wręcz niezbędne będzie posiadanie własnej platformy do e-szkoleń, na której będzie się umieszczać np. treści specyficzne dla własnej firmy. Taka forma szkoleń zamiast tradycyjnych spotkań, w mniejszych czy większych grupach, czy nawet wdrażania nowego pracownika przez starszego, ma wiele zalet - przede wszystkim oszczędza czas. Między innymi nie trzeba angażować prowadzącego - można na przykład nagrać to, co mówi, by następnie słuchacze mogli to odtwarzać.

W dodatku klienci firmy Wecreo, dostarczającej takie platformy, często pozwalają pracownikom realizować kursy i szkolenia w dogodnym dla nich czasie, na przykład kiedy akurat mają mniej obowiązków zawodowych.

Zostaw komentarz