Zyskaj rozgłos, znajdź swoją drogę... bądź właścicielem najlepszej firmy w sieci!

Przedstaw się!

Usuwanie stulejki - na czym polega zabieg?

Iga Krupa 2023-09-04 0 komentarzy
Usuwanie stulejki - na czym polega zabieg?

Problemów ze zsuwaniem napletka z żołędzi penisa nigdy nie można bagatelizować. Może się wydawać, że kłopoty takie dają się we znaki głównie w kontekście życia seksualnego, ale niemożność odbywania stosunków lub trudności w tej kwestii nie są jedynym problemem. Dlatego też stulejka jest czymś, czego nie można bagatelizować także w przypadku panów, którzy nie prowadzą życia seksualnego, np. u chłopców - problem ten może pojawić się w każdym wieku, występując u małych dzieci, jako stulejka wrodzona, jak i w późniejszym czasie - to stulejka nabyta. Może też dotyczyć każdego, ponieważ nawet prawidłowo funkcjonujący, właściwie zbudowany napletek może się zwęzić, np. na skutek nieprawidłowej higieny, a nawet niektórych chorób, jak cukrzyca. To też powoduje, że schorzenie to jest dość powszechne.

Jego usuwanie jest zaś łatwiejsze niż się wydaje. Zabieg stulejki to po prostu nacięcie napletka w taki sposób, by możliwe było jego zsuwanie, a w niektórych przypadkach można go całkowicie usunąć. Obrzezanie jest praktyką stosowaną nie tylko ze względów religijnych, poza tym może dać realne korzyści - nie tylko jeśli chodzi o usunięcie stulejki, ale też poprawę jakości życia seksualnego, gdyż sprawia, że żołądź penisa staje się mniej wrażliwa na bodźce.

Zabieg jest na tyle prosty, że wykonuje się go nawet u małych dzieci. Jest to niezbędne, nie można z tym zwlekać, gdyż niemożność zsunięcia napletka to między innymi niemożność zapewnienia odpowiedniej higieny, a to prosta droga do rozwoju infekcji, nie tylko powodujących nieprzyjemne dolegliwości, ale też zagrażających zdrowiu, m.in. dróg moczowych. W Klinice Potocki operację przeprowadza się w ramach chirurgii jednego dnia, w znieczuleniu miejscowym.

Zostaw komentarz